понедельник, 11 июня 2018 г.

Конспект уроку з математики за технологією розвивального навчання у 1 класі



Тема. Задачі і вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання в межах 10.
Мета. Удосконалювати знання табличних випадків додавання і віднімання. Розвивати вміння лічити предмети, вживати порядкові числівники. Закріплювати уявлення про найпростіші геометричні фігури. Виховувати самостійність у роботі, інтерес до вивчення математики.
Обладнання: предметні малюнки: зайчики, ялинки, геометричний матеріал.
Тип уроку: Повторення і закріплення вивченого.
Хід уроку
I. Організація класу
1. Привітання
Всі почули ви дзвінок
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.

II. Оголошення теми і мети уроку
- Сьогодні ми будемо розв’язувати приклади і задачі на додавання і віднімання чисел.

III. Контроль, корекція і закріплення знань
1. Гра «Веселий рахунок». Вчитель читає вірш, а діти рахують.
Як звірі йшли до криниці
Щоб напитися водиці, йшли звірята до криниці
Самий перший був там лось (демонструю)
Він напився перший ось!
Потім лось покликав друга –
Їжачка, і той був… (другий)
Прискакала білка Бетя,
Напилась водиці …. (третя).
Потім черепаха Берта,
Приплелась вона … (четверта).
Далі – тигр довгоп’ятий,
Він води попив аж … (п’ятий).
А зайчисько вже аж …(шостий).
Лиска пізно вийшла з дому
І тому була аж …(сьома).
А курчатко приплелося,
Вже аж …(восьме) напилося.
А ведмедик волохатий
Пив водицю аж …(дев’ятий).
Тут прибігла і собака
Кажуть всі їй ти 10.

- Молодці! Так скільки всього тварин напилось водиці? (10)
IV. Розвиток і закріплення математичних знань
1. Бесіда.
- Діти, ви любите подорожувати?
- Сьогодні на уроці ми вирушимо в подорож по країні математики на веселому потязі.
Зупинимось на різних станціях: «Лічильна», «Графічна», «Галявина відпочинку», «Розумники», «Зупинка-Цікавинка».
Але спочатку треба сформувати потяг.
2. Робота в парах
Учні отримують геометричні фігури: прямокутники, кружечки, квадрати. Із них спробуйте скласти вагони для нашого потягу.
3. Мозковий штурм
- Скільки вагонів у вас утворилось? (10)
- Який вагон передує вагону №2, №5, №7?
- Який вагон слідує за: №3, №6, №8?
- Назвіть сусідів вагона №9, №4, №6?


Фізкультхвилинка
Бджоли в вуликах сидять, 
І із вуликів глядять. 
Погратися захотіли- 
Полетіли – полетіли. 
4. Наш потяг зупиняється на станції «Лічильна»
а) На лужку, а не в гніздечка,
Клали курочки яєчка.
А ми приклади складемо
Яйця з кошика зберемо.
Фронтальна робота №1 с.81 підручника (усно)
- Які яйця слід покласти до першого, другого, третього кошика?
б) Самостійна робота: письмово №2 с.81
10 – 2 ˂ 7 + 2 7 – 5 ˂ 3 2 + 5 = 9 - 2 9 – 8 ˃ 0
Взаємоперевірка роботи учнями
5. Станція «Графічна»
Графічний диктант. Поставити ручку на крапку. Від крапки одна клітинка вправо, одна вниз, одна вправо, одна вниз, одна вправо, одна вниз, дві вліво, одна вниз, одна вліво, одна вгору, дві вліво, одна вгору, одна вправо, одна вгору, одна вправо, одна вгору.
- Що у вас вийшло? (ялинка)
- А зараз ми потрапили до казкового лісу де зустріли зайченят (малюнки із 5 зайчатами, які заховалися. А 5 зайчаток сидять на галявині).
- Полічіть, скільки зайченят на галявині не заховались?
- Молодці! З завданням справились.
6. Станція «Галявина відпочинку»
Я малюю зайчика для вас – 1;
Це у нього голова – 2;
Це у нього вушка до гори – 3;
Це у нього хвостик сірий – 4;
Це очиці весело горять – 5;
Ротик, зубки, хай морквинку їсть – 6;
Шубка тепла, хутряна на нім – 7;
Ніжки довгі, щоб гасав він лісом – 8;
Ще довкола посаджу дерева – 9;
І хай сонце сяє в піднебессі – 10.
7. Станція «Розумники»
а) Бесіда.
- Давайте згадаємо, з яких частин складається задача? (умова, питання, рішення, відповідь)
б) Задача №3 с.81
- Прочитайте задачу. Про кого йде мова в задачі? (про бабусю)
- Що вона робила? (купувала яйця)
- Назвіть умову задачі.
- Що питається в задачі?
- скільки яєць бабуся поклала у пакет?
- Яким буде рішення задачі? (10-7=3)
- Яка буде відповідь? (3)
(Один учень записує рішення задачі на дошці, інші у зошитах)
в) Складання задач за малюнками (№4 с.81, усно)
- Яку одиницю маси ми знаємо? (кг)
- Для мандрівки нам потрібно купити сиру. Подивіться на малюнок у підручнику і давайте складемо умову задачі.
Умова. На терезах з лівої сторони лежав шматочок сиру, з правої сторони гирі вагою 2 кг, 2 кг, 1 кг. Яка вага сиру?
Рішення: 2+2+1=5 кг
Відповідь: 5 кг вага сиру.
- Яку одиницю маси ми використовуємо при вимірюванні рідини? (літр)
За малюнком складіть умову і питання задачі.
Умова. У діжці було 10 літрів соку, а в банці на 8 літрів менше. Скільки літрів соку було у банці?
Рішення: 10-8=2 (л)
Відповідь: 2 літри.
- Молодці! Рухаємося далі.
8. Станція «Зупинка-Цікавинка»
(№7 с.81 підручника)
Є 2 посудини місткістю 8л і 5л. Як за їх допомогою відміряти 2л води?
(5л налити у 8л посудину, потім з 5л посудини відлити 3л у 8літрову, залишиться 2л)
- Молодці.
- Ось і повернулися ми у клас з нашої мандрівки.

V. Підсумок уроку
Ось і уроку кінець, хто працював той молодець,
Що сподобалось вам, поділіться вдома,
Що сумним було, пожалійтесь вдома,
Всі дружні й активні були ви увесь час.
- Який настрій залишивсь у вас після уроку?




Комментариев нет:

Отправить комментарий

Держстандарт нуш

ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 87 ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ початкової освіти 1. Цей Держа...