понедельник, 11 июня 2018 г.

Конспект уроку з математики за ігровою технологією навчання у 1 класі


Тема. Складання і розв’язування прикладів на додавання та віднімання. Написання цифр. 
Мета: продовжувати вчити складати та розв’язувати приклади на додавання і віднімання, користуючись предметними малюнками, числовим відрізком. Закріплювати усний рахунок та геометричний матеріал. Розвивати обчислювальні навички, мову, пам’ять, мислення. Виховувати увагу, спостережливість, бережливе ставлення до природи та бажання вчитися. 
Обладнання: малюнок Горобчика, Червоної Шапочки, картки. 
Тип уроку. Повторення і закріплення вивченого. 

Хід уроку 
І. Організація класу
1.Привітання
Ми вже, діти, не малі, 
Ми у школі – школярі! 
Ми вчимося вчитися 
Й залюбки трудитися. 
Наш девіз: ,,Граючись – навчаємось!”(Відповідь дітей) 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Діти, сьогодні на уроці математики ми вирушимо в казку. 
- А в яку?!... Відгадайте! 
Старенька бабуся у лісі жила, 
Гостинці для неї онучка несла... 
Хто дівчинку цю по дорозі зустрів? 
Як казка ця зветься? Хто б відповів? 
(Червона Шапочка) 
- А хто поведе нас в казковий ліс? Здогадались?! Хто буде нашим екскурсоводом?  (Показ малюнка – Червоної Шапочки) 
- Заплющили очі! Ми з вами зараз потрапимо в казку! 
- Діти, відкрийте очі! Ось ми і в казці. 
- З нашим героєм Червоною Шапочкою, ми зустрінемось з мешканцями казкового лісу, з цікавими віршами, математичними загадками та іграми, будемо повторювати і закріплювати вивчений матеріал. 

ІІІ. Усна лічба. 
- Першим нас зустрічає – Горобчик...  Він нещодавно навчився рахувати. Перевіримо його! Ось як він рахував! 
1. Вчитель рахує і навмисно пропускає числа 
1, 2, * , 4, 5, *, 7, *, 9, 10. ( Я не згоден...) 
- А навпаки, в зворотному боці, не навчився Горобчик рахувати. 
- Давайте його навчимо! (Від 10 до 1 – лічба хором). 
2. Робота в парах. Гра ,,Лічи вперед, лічи назад”. 
8 –лічи вперед, 
5- лічи назад, 
6- лічи вперед, 
3- лічи назад. 
- Діти, попрацюйте в парах, а горобчик вас послухає. 
ІV. Повторення і закріплення вивченого матеріалу
1. Робота в казкових зошитах. 
- Горобчик хоче, щоб ви розгорнули зошити, попрацювали в них. 
- Сьогодні в нас 11 травня, отже, напишіть каліграфічно 1 рядок цифри 1. 2. Задачі-вірші. 
- А ось і задачі-вірші про птахів пропонує нам Горобчик. 


Три ворони посварились, 
Бо зернят не поділили. 
На їх шум ще три примчало, 
Скільки разом птахів стало?
(3+3=6 – запис в зошити прикладу) 
Пташка мала пташенят 
П’ять веселих маленят. 
Раптом трапилась біда, 
Випало одно з гнізда. 
Скільки пташенят тоді 
Залишилось у гнізді?
(5-1=4 ) 
Жовтогруді 3 синиці 
Їли сало в годівниці. 
Одна добре попоїла, 
Заспівала й полетіла. 
Скільки птахів, підкажіть. 
Залишилось на обід?
( 3-1=2 ) 
Каже мати-квочка: 
,,В мене два синочки і 4 дочки” 
Скільки діточок у квочки?
(2+4=6)

-Діти, хто уважно слухав задачі Горобця? 
- Яка пташка виявилася зайвою? (Квочка) 
-Чому? (Це свійський птах) 
3. Фізкультхвилинка 
Бджоли в вуликах сидять, 
І із вуликів глядять. 
Погратися захотіли- 
Полетіли – полетіли. 
4. Гра ,,Збери горішки” 
- Крокуючи лісом з Червоною Шапочкою, ми зустріли Білочку. Допоможемо їй зібрати жолуді – запаси на зиму. А для цього розв’яжемо приклади (на жолудях



8+1= 7-1=  3+5= 5+4=

4+2= 6-1=  9-3= 8-4=
- Допомогли Білочці, тепер взимку їй буде чим поласувати. 
5. Порівняння чисел. Самостійна робота. 
- А далі Червона Шапочка потрапила на лісову галявину з чарівними квітами. А над квітами кружляють бджоли. Щоб пройти через галявину, треба прокласти стежку – порівняти числа. 

( > , <, = ) 

4 ... 6  10 ... 3   5 ... 7 2 ... 2   7 ... 3

8 ... 2   9 ... 10 10 ... 6   6 ... 5 3 ... 8
5 ... 5   2 ... 4 9 ... 3  10 ... 10 4 ... 8

- Перевіряємо роботу. 
- Молодці, із завданням бджілок ми впорались.
6. Робота з геометричним матеріалом. 
- У казковому лісі Червона Шапочка раптом зустріла Вовка. Вона просить вашої поради. 
- Малята, якою стежиною вона швидше зможе дійти до бабусиної хатки? 
- Діти, яку лінію вам нагадує ось ця стежина? (Пряму) 
- А ось ця? (Криву) 
- То що ж ми порадимо Червоній Шапочці? (Йти до бабусі прямою стежкою) 
- Чому? (Бо вона коротша) 
- Давайте в цьому переконаємося. (З малюнка знімаються обидві стежини-дротини. Для контрасту вони різного кольору. Склавши їх разом, витягую криву стежину і діти переконуються, що пряма стежина коротша). 
- Щиро вдячна вам Червона Шапочка, тепер вовк її не перехитрує. 
V. Підсумок уроку
- Чи сподобалась вам подорож в казку ,,Червона Шапочка”? Чим саме?
-
Що вам найбільше запам’яталося?
-
Попрощайтеся з Червоною Шапочкою. 
Ось і пролунав дзвінок – закінчився наш урок. 
За роботу по заслузі щиро дякую вам, друзі!

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Держстандарт нуш

ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 87 ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ початкової освіти 1. Цей Держа...